Som tidligere nevnt var post 14 i lang-løypa (nest siste post) tegnet inn feil på ett av kartoppslagene. "Jurien" har kommet til at det mest rettferdige er at strekket til og fra post 14 nulles. Siste strekk er også nullet fordi dette lettet "hackingen" vesentlig. Løpet blir derfor avsluttet ved 3. siste post i lang-løypa. De andre løypene er uforandret. De modifisere resultatene blir da som følger:

Resultater KORT

 

Plass Navn                          Klubb               Tid

 1    Hobøl, Vigdis                 Østmarka OK         0:29:50 +  00:00

 2    Bøhn, Birgitta                IL GeoForm          0:32:57 +  03:07

 

 

Resultater MELLOM

 

Plass Navn                          Klubb               Tid

 1    Lesteberg, Ola                OSI                 0:37:20 +  00:00

 2    Larsen, Fredrik               Indre Østfold       0:40:12 +  02:52

 3    Mella, Stein                  DNV                 0:41:52 +  04:32

 4    Vestli, Knut Ivar             OSI                 0:43:58 +  06:38

 5    Midthaugen, Per               Privat              0:45:10 +  07:50

 6    Foss, Jon                     OSI                 0:50:20 +  13:00

 7    Benjaminsen, Pål              Forsvarsbygg        0:50:51 +  13:31

 8    Aspelien, Trygve              OSI                 0:51:30 +  14:10

 9    Ødegård, Morten                                  0:59:50 +  22:30

10    Simamovska, Barbara           OSI                 1:00:25 +  23:05

11    Saastad, Kjell                Lyn                 1:05:01 +  27:41

12    Mella, Aage                   Østmarka OK         1:11:01 +  33:41

13    Wyller, Tuva Elisabeth        OSI                 1:11:32 +  34:12

14    Henriksen, Jan Fredrik        NILU                1:13:00 +  35:40

15    Benjaminsen, Tor              Fossum              1:14:40 +  37:20

16    Bohn, Pernille                OSI                 1:16:53 +  39:33

17    Drangsholt, Hiilde                                1:32:17 +  54:57

18    Knudsen, Kaare                IL GeoForm          1:32:40 +  55:20

19    Elverland, Hanne              OSI                 1:42:09 +1:04:49

DSQ   Gudmindson, Lukas             Privat              1:27:20 -3 poster

DSQ   Skaali, Per Helmer            IL GeoForm          1:59:37 -1 poster

DSQ   Lesteberg, Ann-Karin          OSI                 1:27:42 -4 poster

DSQ   Sollied, Knut                                     0:47:26 -6 poster

 

 

Resultater LANG

 

Plass Navn                          Klubb               Tid

 1    Mella, Thor                   Østmarka OK         0:32:10 +  00:00

 2    Korvald, Christian            Heming/Njård OL     0:36:24 +  04:14

 3    Låg, Steinar                  Østmarka OK         0:37:35 +  05:25

 4    Arneberg, Per                 BUL Tromsø          0:38:04 +  05:54

 5    Grinde, Bjørn                 OSI                 0:38:15 +  06:05

 6    Hauge, Bjørn                  OSI                 0:39:55 +  07:45

 7    Eide, Olav                    OSI                 0:39:58 +  07:48

 8    Eastwood, Steinar             Lillomarka OL       0:41:31 +  09:21

 9    Eriksen, Are                  OSI                 0:45:31 +  13:21

10    Skotheim, Rolf                OSI                 0:45:45 +  13:35

11    Kjernsmo, Kjetil              OSI                 0:45:49 +  13:39

12    Bremnes, John Bjørnar         IL GeoForm          0:45:50 +  13:40

13    Øvergaard, Tormod             Intero              0:48:00 +  15:50

14    Linders, Torsten              MI                  0:48:20 +  16:10

15    Onsager, Knut                 IL GeoForm          0:50:11 +  18:01

16    Hetland, Trond                OSI                 0:52:18 +  20:08

17    Bøe, Tormod                   DNV                 0:53:24 +  21:14

18    Homleid, Mariken              IL GeoForm          0:54:22 +  22:12

19    Aagaard, Per                  Heming/Njård OL     0:58:27 +  26:17

20    Grandum, Øyvind               IL GeoForm          1:00:27 +  28:17

21    Vignes, Ole                   IL GeoForm          1:01:11 +  29:01

22    Bjørgum, Hallvard             DNV                 1:02:33 +  30:23

23    Aas, Eyvind                   IL GeoForm          1:11:30 +  39:20

24    Tolgensbakk, Jon              IL GeoForm          1:18:23 +  46:13

25    Helge, Håkon                  Veritas             1:20:17 +  48:07

f