Klasse: D 35- | |||||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter | Min/km | ||||
1. | Kristin Søberg Henriksen | Rudsbygd IL | 1:58:56 | +0:00 | 19:29 | korriger | |||
Klasse: D 40- | |||||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter | Min/km | ||||
1. | Elin Bjerva | Larvik OK | 1:03:26 | +0:00 | 10:23 | korriger | |||
2. | Heidi Stokseth | Halden SK | 1:18:50 | +15:24 | 12:55 | korriger | |||
3. | Audrun Utskarpen | Oslostudentenes IK | 1:47:45 | +44:19 | 17:39 | korriger | |||
4. | Linda Fredh | OK Moss | 2:27:24 | +1:23:58 | 24:09 | korriger | |||
Klasse: D 45- | |||||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter | Min/km | ||||
1. | Mariann Schei | TIF Viking | 58:15 | +0:00 | 10:24 | korriger | |||
2. | Eva Lill Kvisle | Asker Skiklubb | 1:04:05 | +5:50 | 11:26 | korriger | |||
3. | Marit Egner | Asker Skiklubb | 1:09:04 | +10:49 | 12:20 | korriger | |||
4. | Ane Bjørnsgaard | Lillehammer OK | 1:13:04 | +14:49 | 13:02 | korriger | |||
5. | May Ingela Hope | Modum OL | 1:15:15 | +17:00 | 13:26 | korriger | |||
6. | Jeanette Koht | Asker Skiklubb | 1:16:37 | +18:22 | 13:40 | korriger | |||
7. | Larysa Mironava | Modum OL | 1:23:15 | +25:00 | 14:51 | korriger | |||
8. | Milda Øhlckers | IL Tyrving | 1:23:25 | +25:10 | 14:53 | korriger | |||
9. | Barbara Willkommen Eiken | Kongsberg OL | 1:40:58 | +42:43 | 18:01 | korriger | |||
10. | Rikke Kristin GÃ¥sholt | Hedrum OL | 2:31:19 | +1:33:04 | 27:01 | korriger | |||
DSQ | Stine Arntzen | Sandefjord OK | 1:31:47 | korriger | 75 77 | ||||
DSQ | Elin Bordøy | Hedrum OL | 1:33:38 | korriger | 151 120 102 156 131 | ||||
DSQ | Vibeke Øye | IL Gular | 1:49:01 | korriger | 151 | ||||
DNS | Marianne Reusch | Heming Orientering | korriger | ||||||
DNS | Guro Harstad | Heming Orientering | korriger | ||||||
DNS | Eli Stensli | Løten o-lag | korriger | ||||||
Klasse: D 50- | |||||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter | Min/km | ||||
1. | Tove Strand | MÃ¥ren OK | 1:05:53 | +0:00 | 11:45 | korriger | |||
2. | Marie Alfredsson | OK Tyr | 1:07:36 | +1:43 | 12:04 | korriger | |||
3. | Marianne Fruseth Christiansen | OL Tønsberg og omegn | 1:08:47 | +2:54 | 12:16 | korriger | |||
4. | Trude Fixdal | IL Koll | 1:11:21 | +5:28 | 12:44 | korriger | |||
5. | Inger Tone Nygård | Egersund OK | 1:11:24 | +5:31 | 12:45 | korriger | |||
6. | Kirsti Kringhaug | Ringerike OL | 1:15:27 | +9:34 | 13:28 | korriger | |||
7. | Vanja Staff | OL Toten-Troll | 1:19:41 | +13:48 | 14:13 | korriger | |||
8. | Trine Oldernes | Lillomarka OL | 1:21:59 | +16:06 | 14:38 | korriger | |||
9. | Silvia Schneider-Schiess | LG Stettlen | 1:23:29 | +17:36 | 14:54 | korriger | |||
10. | Eirin Lodgaard | Byåsen IL | 1:26:39 | +20:46 | 15:28 | korriger | |||
11. | Trine Marit Justad Raaen | Lierbygda OL | 1:27:01 | +21:08 | 15:32 | korriger | |||
12. | Marianne Njåstein | IL Tyrving | 1:27:19 | +21:26 | 15:35 | korriger | |||
13. | Ida VÃ¥r Dirdal | Larvik OK | 1:36:08 | +30:15 | 17:10 | korriger | |||
14. | Anne Berit Bredholt | Sandefjord OK | 1:37:04 | +31:11 | 17:20 | korriger | |||
15. | Elisabeth Hetlevik | Kongsberg OL | 1:38:13 | +32:20 | 17:32 | korriger | |||
16. | Synnøve Lyssand Sandberg | Nydalens SK | 1:52:21 | +46:28 | 20:03 | korriger | |||
17. | Lill-Ann Torp | Sandefjord OK | 1:55:05 | +49:12 | 20:33 | korriger | |||
DSQ | Rine Hanssen | Byåsen IL | 1:03:15 | korriger | 151 120 102 156 131 | ||||
DSQ | Maria Persson | Asker Skiklubb | 1:25:20 | korriger | 75 77 120 102 156 131 239 | ||||
DSQ | Hilde Kristine Rosenvold | Porsgrunn OL | 1:33:11 | korriger | 151 120 102 | ||||
DSQ | Anne-Grete Austad | Raumar Orientering | 1:37:49 | korriger | 132 142 151 120 102 156 131 | ||||
DSQ | Jartrud Steinsli | Østmarka OK | 2:21:10 | korriger | 151 120 102 156 131 | ||||
Klasse: D 55- | |||||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter | Min/km | ||||
1. | Kjersti Rønning | Hamar OK | 48:34 | +0:00 | 10:07 | korriger | |||
2. | Anne Marie Solheim Haugerud | Indre Østfold OK | 49:11 | +0:37 | 10:14 | korriger | |||
3. | Kari Christiansen | Sandefjord OK | 50:58 | +2:24 | 10:37 | korriger | |||
4. | Anne Grethe Rustad | Raumar Orientering | 51:55 | +3:21 | 10:48 | korriger | |||
5. | Ragnhild Elsrud Hultgreen | Ringerike OL | 55:43 | +7:09 | 11:36 | korriger | |||
6. | Linda Hanssen | Østmarka OK | 56:15 | +7:41 | 11:43 | korriger | |||
7. | Toril Hallan | Lillomarka OL | 57:13 | +8:39 | 11:55 | korriger | |||
8. | Kjersti Hov | Fossum IF | 58:49 | +10:15 | 12:15 | korriger | |||
9. | Berit Danielsen | IL Tyrving | 59:09 | +10:35 | 12:19 | korriger | |||
10. | Bente Line | Indre Østfold OK | 1:00:02 | +11:28 | 12:30 | korriger | |||
11. | Dagrun Melkild | Heming Orientering | 1:01:12 | +12:38 | 12:45 | korriger | |||
12. | Kjersti Skantze | IL Tyrving | 1:02:01 | +13:27 | 12:55 | korriger | |||
13. | Åshild Stuve Strandlie | Gjø-Vard OL | 1:06:21 | +17:47 | 13:49 | korriger | |||
14. | Ann Katrin Olsen | Asker Skiklubb | 1:07:53 | +19:19 | 14:08 | korriger | |||
15. | Margrete Engzelius | Asker Skiklubb | 1:12:40 | +24:06 | 15:08 | korriger | |||
16. | Ingrid Ravnan | OL Toten-Troll | 1:12:56 | +24:22 | 15:11 | korriger | |||
17. | Berit Berge | IL Tyrving | 1:15:26 | +26:52 | 15:42 | korriger | |||
18. | Ragnhild Hald | Kristiansand OK | 1:15:51 | +27:17 | 15:48 | korriger | |||
19. | Edel Sofie Nilsen | Asker Skiklubb | 1:18:41 | +30:07 | 16:23 | korriger | |||
20. | Randi Nicolaisen | Asker Skiklubb | 1:22:17 | +33:43 | 17:08 | korriger | |||
21. | Isabelle Dermine | Dauphiné Orientation | 1:38:26 | +49:52 | 20:30 | korriger | |||
22. | Anne Margit Bratten | MÃ¥ren OK | 1:43:23 | +54:49 | 21:32 | korriger | |||
DNS | Magnhild T. Mølnvik | Fossum IF | korriger | ||||||
DNS | Anne Danielsen | Nydalens SK | korriger | ||||||
DNS | Unni Rye | Asker Skiklubb | korriger | ||||||
Klasse: D 60- | |||||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter | Min/km | ||||
1. | Sirpa Lilja | Modum OL | 50:58 | +0:00 | 10:37 | korriger | |||
2. | Helga Haverstad | Lierbygda OL | 51:20 | +0:22 | 10:41 | korriger | |||
3. | Liv Inger Prangerød | Tistedalen FL | 55:39 | +4:41 | 11:35 | korriger | |||
4. | Grete S B Hovi | Skien OK | 56:26 | +5:28 | 11:45 | korriger | |||
5. | Bjørg Svanberg | Røyken OL | 57:56 | +6:58 | 12:04 | korriger | |||
6. | Gro Solnørdal | Rudsbygd IL | 1:02:39 | +11:41 | 13:03 | korriger | |||
7. | Ellen Marie Turter | Nydalens SK | 1:03:30 | +12:32 | 13:13 | korriger | |||
8. | Mona Bugge Haug | OL Vallset/Stange | 1:04:10 | +13:12 | 13:22 | korriger | |||
9. | Anne Berit Eid | Nydalens SK | 1:04:24 | +13:26 | 13:25 | korriger | |||
10. | Lis Dæhli | Løten o-lag | 1:05:02 | +14:04 | 13:32 | korriger | |||
11. | Anne Garsrud | Stavanger Orienteringsklubb | 1:05:19 | +14:21 | 13:36 | korriger | |||
12. | Astrid Waaler Kaas | Heming Orientering | 1:06:17 | +15:19 | 13:48 | korriger | |||
13. | Siren Greve | Bergens TF | 1:06:48 | +15:50 | 13:55 | korriger | |||
14. | Anne Sørum | Indre Østfold OK | 1:10:23 | +19:25 | 14:39 | korriger | |||
15. | Kari Elisabeth Natvig | Nittedal OL | 1:10:44 | +19:46 | 14:44 | korriger | |||
15. | Karen Marie Eid Kaarby | Nydalens SK | 1:10:44 | +19:46 | 14:44 | korriger | |||
17. | Wenche Bjørnstad | Ringsaker OK | 1:10:45 | +19:47 | 14:44 | korriger | |||
18. | Randi Nilstad | IL Tyrving | 1:12:49 | +21:51 | 15:10 | korriger | |||
19. | Elle M. Melbye | Heming Orientering | 1:13:17 | +22:19 | 15:16 | korriger | |||
20. | Margrete Jørandli | Gjø-Vard OL | 1:14:41 | +23:43 | 15:33 | korriger | |||
21. | Turid Ødegård | OL Tønsberg og omegn | 1:15:09 | +24:11 | 15:39 | korriger | |||
DSQ | Bente Tangen Wikstrøm | Ringsaker OK | 49:30 | korriger | 79 77 132 143 153 118 131 | ||||
DSQ | Lisa Annersand | OK Tyr | 1:03:42 | korriger | 132 143 153 118 102 | ||||
Klasse: D 65- | |||||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter | Min/km | ||||
1. | Ingrid Strande | Skien OK | 49:05 | +0:00 | 12:35 | korriger | |||
2. | Kari Strande | Ringerike OL | 59:23 | +10:18 | 15:13 | korriger | |||
3. | Inger Tiltnes | IL Tyrving | 1:01:27 | +12:22 | 15:45 | korriger | |||
4. | Herdis Alvheim | Fana IL | 1:08:10 | +19:05 | 17:28 | korriger | |||
5. | Aud Kjemperud | Eiker OL | 1:18:08 | +29:03 | 20:02 | korriger | |||
6. | Berit Hegdal | Bergens TF | 1:18:53 | +29:48 | 20:13 | korriger | |||
7. | Marit Tyldum | Rudsbygd IL | 1:19:01 | +29:56 | 20:15 | korriger | |||
8. | Marit Bokerød Hansen | Idd Sportsklubb | 1:21:42 | +32:37 | 20:56 | korriger | |||
9. | Eva Taraldrud | Indre Østfold OK | 1:22:58 | +33:53 | 21:16 | korriger | |||
10. | Ingunn Ytrehus | IL BUL-Tromsø | 1:26:43 | +37:38 | 22:14 | korriger | |||
11. | Live Joronn Ytrehus | Ringerike OL | 1:26:49 | +37:44 | 22:15 | korriger | |||
12. | Else Stordal | OL Tønsberg og omegn | 1:29:31 | +40:26 | 22:57 | korriger | |||
13. | Astrid Ormberg | Fana IL | 1:37:29 | +48:24 | 24:59 | korriger | |||
14. | Elisabeth Rød | Andebu IL | 1:39:39 | +50:34 | 25:33 | korriger | |||
15. | Grethe Lill Ryeng | Sturla, IF | 1:43:06 | +54:01 | 26:26 | korriger | |||
16. | Anne Kaasa | Driv IL | 1:44:03 | +54:58 | 26:40 | korriger | |||
17. | Lill Birkelund | Porsgrunn OL | 2:06:02 | +1:16:57 | 32:18 | korriger | |||
DSQ | Randi Kristin Nærum | Larvik OK | 1:06:51 | korriger | 151 | ||||
DNS | Unni Strand Karlsen | Fredrikstad SK | korriger | ||||||
DNS | Lill Ramberg Skappel | Lillehammer OK | korriger | ||||||
Klasse: D 70- | |||||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter | Min/km | ||||
1. | Bjørg Kocbach | Bergens TF | 1:07:50 | +0:00 | 18:20 | korriger | |||
2. | Margareta Brynhildsen | Stokke IL | 1:10:36 | +2:46 | 19:04 | korriger | |||
3. | Liv Feiring | Hamar OK | 1:14:27 | +6:37 | 20:07 | korriger | |||
4. | Sidsel Graff-Iversen | Fossum IF | 1:16:27 | +8:37 | 20:39 | korriger | |||
5. | Toril Riddervold | Heming Orientering | 1:18:14 | +10:24 | 21:08 | korriger | |||
6. | Gerd Langseth | Larvik OK | 1:27:57 | +20:07 | 23:46 | korriger | |||
7. | Signe Heivoll | Søgne og Songdalen OK | 1:28:31 | +20:41 | 23:55 | korriger | |||
8. | Inger Lindløv | OK Moss | 1:29:44 | +21:54 | 24:15 | korriger | |||
9. | Ingeborg Bøbel | IL Imås | 1:39:17 | +31:27 | 26:50 | korriger | |||
10. | Hjørdis Øvreås | Botne SK | 1:56:45 | +48:55 | 31:33 | korriger | |||
11. | Brynhild Fanuelsen | Fossum IF | 1:58:21 | +50:31 | 31:59 | korriger | |||
12. | Anne Marie Ceeberg | Hedrum OL | 2:04:52 | +57:02 | 33:44 | korriger | |||
DSQ | Karen M. Bjørseth | Bodø og Omegn IF Orientering | korriger | 108 146 145 151 114 120 102 156 131 239 | |||||
DSQ | Eli Klovning | Porsgrunn OL | 22:19 | korriger | 146 145 151 114 120 102 156 131 239 | ||||
DSQ | Nora Ursin | Fossum IF | 57:57 | korriger | 102 | ||||
DSQ | Ingjerd Sognnæs | Bergens TF | 1:05:09 | korriger | 131 | ||||
DSQ | Anne Karin Stigemo | IL Imås | 1:10:52 | korriger | 151 114 120 102 156 131 | ||||
DSQ | Maud Nilsson | HJS Vansbro OK | 1:19:47 | korriger | 151 114 120 102 | ||||
DSQ | Kari Natås | Bergens TF | 2:35:58 | korriger | 102 156 131 | ||||
Brutt | Margaret Arentz Gjertsen | Asker Skiklubb | korriger | ||||||
DNS | Torill Nebell Mikkelsen | Berger og Svelvik OL | korriger | ||||||
Klasse: D 75- | |||||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter | Min/km | ||||
1. | Torid Kvaal | Freidig | 51:52 | +0:00 | 15:43 | korriger | |||
2. | Anne Lise Øfsthus | Asker Skiklubb | 1:02:42 | +10:50 | 19:00 | korriger | |||
3. | Unni Drage | Haugerud IF | 1:08:17 | +16:25 | 20:41 | korriger | |||
4. | Elin Dahlen | Ringerike OL | 1:10:54 | +19:02 | 21:29 | korriger | |||
5. | Birgitte Bekkelund | Røyken OL | 1:11:36 | +19:44 | 21:41 | korriger | |||
6. | Anne-Britt Nilsen | Kjelsås IL | 1:41:09 | +49:17 | 30:39 | korriger | |||
7. | Synnøve Dalva | Bø OL | 1:43:19 | +51:27 | 31:18 | korriger | |||
DSQ | Brita Eilertsen Grønli | Førde IL | 1:43:31 | korriger | 120 117 | ||||
DSQ | Aud Margret Kirkhorn | MÃ¥ren OK | 1:48:41 | korriger | 149 120 117 103 156 131 | ||||
DSQ | Aina Romsdal Mauritzsen | Varanger Orienteringslag | 1:51:30 | korriger | 120 117 | ||||
DNS | Torunn Hege Frøvoll | Sturla, IF | korriger | ||||||
DNS | Ã…ste Eggen | MÃ¥ren OK | korriger | ||||||
Klasse: D 80- | |||||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter | Min/km | ||||
1. | Unni Dirro Bøhlerengen | Måren OK | 47:17 | +0:00 | 16:18 | korriger | |||
2. | Inger E. Vamnes | Hamar OK | 1:01:59 | +14:42 | 21:22 | korriger | |||
3. | Gudveig Jørundland | OK Sør | 1:03:52 | +16:35 | 22:01 | korriger | |||
4. | Johanna Ytterbøl | Gimle IF | 1:08:15 | +20:58 | 23:32 | korriger | 131 | ||
5. | Tirill Liby Seip | OK Skeidi | 1:21:00 | +33:43 | 27:55 | korriger | |||
Klasse: H 35- | |||||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter | Min/km | ||||
1. | Carl Godager Kaas | Bækkelagets SK | 54:54 | +0:00 | 6:27 | korriger | |||
2. | HÃ¥vard Lucasen | Fredrikstad SK | 1:03:01 | +8:07 | 7:24 | korriger | |||
3. | Morten Aas | Lillehammer OK | 1:05:02 | +10:08 | 7:39 | korriger | |||
4. | Pavel Krasko | Belarus OF | 1:07:43 | +12:49 | 7:58 | korriger | |||
5. | Kristoffer Jacobsen | IL Tyrving | 1:09:56 | +15:02 | 8:13 | korriger | |||
6. | Vladyslav Laskarzhevsky | Nash Klub | 1:11:09 | +16:15 | 8:22 | korriger | |||
7. | Erik Rytter Jakobsen | OK Moss | 1:27:01 | +32:07 | 10:14 | korriger | |||
8. | Dmitry Vorobyov | Belarus OF | 2:14:21 | +1:19:27 | 15:48 | korriger | |||
DSQ | Daniel Moe Blom | Nydalens SK | 43:58 | korriger | 136 134 133 143 146 114 115 117 103 156 131 | ||||
Klasse: H 40- | |||||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter | Min/km | ||||
1. | Øyvind Helgerud | Halden SK | 58:49 | +0:00 | 6:55 | korriger | |||
2. | Jørn Sundby | Larvik OK | 1:13:46 | +14:57 | 8:40 | korriger | |||
3. | Thomas Roskifte | OK Moss | 1:23:33 | +24:44 | 9:49 | korriger | |||
4. | Håkon Meland-Tangen | Bækkelagets SK | 1:33:20 | +34:31 | 10:58 | korriger | |||
5. | Robert Banfi | Ã…s-NMBU Orientering | 1:46:49 | +48:00 | 12:34 | korriger | |||
DSQ | Hans Marius Nelson | Berger og Svelvik OL | 1:33:57 | korriger | 131 | ||||
DNS | Morten Wettergreen | Fossum IF | korriger | ||||||
DNS | Bjørn Erik Glomsrud | Indre Østfold OK | korriger | ||||||
Klasse: H 45- | |||||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter | Min/km | ||||
1. | Espen Danevad | Fredrikstad SK | 1:07:00 | +0:00 | 8:28 | korriger | |||
2. | Andreas Sylte | Freidig | 1:09:42 | +2:42 | 8:49 | korriger | |||
3. | Torbjørn Blom-hagen | Fossum IF | 1:09:50 | +2:50 | 8:50 | korriger | |||
4. | Øyvind Stokseth | Halden SK | 1:12:02 | +5:02 | 9:07 | korriger | |||
5. | Neil Marston | Hemsedal IL | 1:13:56 | +6:56 | 9:21 | korriger | |||
6. | Steinar Lande | Bø OL | 1:14:39 | +7:39 | 9:26 | korriger | |||
7. | Atle Pedersen | Fossum IF | 1:15:25 | +8:25 | 9:32 | korriger | |||
8. | Tommy Jauhojärvi | Asker Skiklubb | 1:17:56 | +10:56 | 9:51 | korriger | |||
9. | Anders Sollien | OL Toten-Troll | 1:18:37 | +11:37 | 9:57 | korriger | |||
10. | Lars Erik Gjein | Fossum IF | 1:20:06 | +13:06 | 10:08 | korriger | |||
11. | Holger Schlaupitz | IL GeoForm | 1:20:22 | +13:22 | 10:10 | korriger | |||
12. | Bjørn Idar Sætran | IF Trauma | 1:24:40 | +17:40 | 10:43 | korriger | |||
13. | Christian Reusch | Heming Orientering | 1:29:49 | +22:49 | 11:22 | korriger | |||
14. | Espen Wigaard | Oppsal Orientering | 1:35:34 | +28:34 | 12:05 | korriger | |||
15. | Øyvind Thømt | Indre Østfold OK | 1:35:37 | +28:37 | 12:06 | korriger | |||
16. | Tor Ringstad | Hedrum OL | 1:38:35 | +31:35 | 12:28 | korriger | |||
17. | Robert Fredriksen | Notodden OL | 1:50:46 | +43:46 | 14:01 | korriger | |||
18. | Espen Johnsen | Hedrum OL | 1:54:16 | +47:16 | 14:27 | korriger | |||
19. | Evgeny Chernenko | Ok Akfa | 2:09:31 | +1:02:31 | 16:23 | korriger | |||
DNS | Kjetil Molund | IL Tyrving | korriger | ||||||
DNS | Henning Bratland Carlsen | OK Moss | korriger | ||||||
Klasse: H 50- | |||||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter | Min/km | ||||
1. | Atle Dengerud | Steinkjer OK | 58:21 | +0:00 | 7:46 | korriger | |||
2. | Jan Richard Eriksen | Asker Skiklubb | 1:01:15 | +2:54 | 8:10 | korriger | |||
3. | Gjermund Røren | Eiker OL | 1:04:34 | +6:13 | 8:36 | korriger | |||
4. | Jan Tore Henriksen | Nydalens SK | 1:04:47 | +6:26 | 8:38 | korriger | |||
5. | Svein Nygård | Lillomarka OL | 1:05:52 | +7:31 | 8:46 | korriger | |||
6. | Kimme Arnesen | Heming Orientering | 1:06:39 | +8:18 | 8:53 | korriger | |||
7. | Helge Gisholt | OK Skeidi | 1:08:21 | +10:00 | 9:06 | korriger | |||
8. | Gjermund Gravir | Asker Skiklubb | 1:10:27 | +12:06 | 9:23 | korriger | |||
9. | Lars Krüger | Nydalens SK | 1:12:49 | +14:28 | 9:42 | korriger | |||
10. | Hallvard Koren | OK Moss | 1:14:55 | +16:34 | 9:59 | korriger | |||
11. | Rolv Anders Systad | Lyn Ski | 1:17:47 | +19:26 | 10:22 | korriger | |||
12. | Per Olav Nærestad | IF Trauma | 1:18:05 | +19:44 | 10:24 | korriger | |||
13. | Svein Granerud | Asker Skiklubb | 1:19:21 | +21:00 | 10:34 | korriger | |||
14. | Rune Stræte | Wing OK | 1:20:13 | +21:52 | 10:41 | korriger | |||
15. | Jon Terje Ekeland | Oddersjaa SSK | 1:22:19 | +23:58 | 10:58 | korriger | |||
16. | Einar Gisholt | Fossum IF | 1:24:31 | +26:10 | 11:16 | korriger | |||
17. | Stefan Schwarzenberger | LG Stettlen | 1:25:09 | +26:48 | 11:21 | korriger | |||
18. | Gunnar Hope | Modum OL | 1:25:31 | +27:10 | 11:24 | korriger | |||
19. | Guttorm L Egge | Oslostudentenes IK | 1:25:43 | +27:22 | 11:25 | korriger | |||
20. | Christian Jomaas | Fossum IF | 1:27:14 | +28:53 | 11:37 | korriger | |||
21. | Lars Petter Endresen | MÃ¥ren OK | 1:29:42 | +31:21 | 11:57 | korriger | |||
22. | Trond Holter | MÃ¥ren OK | 1:32:44 | +34:23 | 12:21 | korriger | |||
23. | Egil Furua | Berger og Svelvik OL | 1:33:06 | +34:45 | 12:24 | korriger | |||
24. | Roger Andre Vanebo | Kongsberg OL | 1:33:10 | +34:49 | 12:25 | korriger | |||
25. | Per Ole Dahlsrud | Nydalens SK | 1:33:50 | +35:29 | 12:30 | korriger | |||
26. | Roger Lysnes | Hedrum OL | 1:37:14 | +38:53 | 12:57 | korriger | |||
27. | Dag Brenås | Varteig OL | 1:37:19 | +38:58 | 12:58 | korriger | |||
28. | Fridtjof Jebsen | Fossum IF | 1:38:05 | +39:44 | 13:04 | korriger | |||
29. | Lars Lodgaard | Raufoss IL Orientering | 1:39:47 | +41:26 | 13:18 | korriger | |||
30. | Øyvind Schjelderup | Wing OK | 1:43:44 | +45:23 | 13:49 | korriger | |||
31. | Peter Carlsen | Sturla, IF | 1:45:15 | +46:54 | 14:02 | korriger | |||
32. | Espen Fyhn Nilsen | Stavanger Orienteringsklubb | 1:50:03 | +51:42 | 14:40 | korriger | |||
33. | Kolbjørn Kasin | Kongsberg OL | 1:53:39 | +55:18 | 15:09 | korriger | |||
34. | Geir Nilsen | Viul Orienteringsklubb | 1:53:59 | +55:38 | 15:11 | korriger | |||
35. | Terje Ulla Eiken | Kongsberg OL | 1:56:35 | +58:14 | 15:32 | korriger | |||
36. | Terje Næss | Fossum IF | 2:05:12 | +1:06:51 | 16:41 | korriger | |||
37. | Oskar Kaaløy | Sandefjord OK | 4:19:08 | +3:20:47 | 34:33 | korriger | |||
DNS | Ivar Mølnvik | Fossum IF | korriger | ||||||
DNS | Morten Heir | Fossum IF | korriger | ||||||
DNS | Jan Erik Aalberg | Bækkelagets SK | korriger | ||||||
DNS | Stein H. Hagen | Fossum IF | korriger | ||||||
DNS | Trond Brevik | Fossum IF | korriger | ||||||
DNS | Kjetil Espedal | Nydalens SK | korriger | ||||||
Klasse: H 55- | |||||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter | Min/km | ||||
1. | Yngvar Christiansen | Bækkelagets SK | 1:00:08 | +0:00 | 8:42 | korriger | |||
2. | Nils Petter Fremming | Heming Orientering | 1:00:15 | +0:07 | 8:43 | korriger | |||
3. | Kristian Kihle | Ringerike OL | 1:00:26 | +0:18 | 8:45 | korriger | |||
4. | Vidar Benjaminsen | Lillomarka OL | 1:02:06 | +1:58 | 9:00 | korriger | |||
5. | Knut Edvard Helland | Østmarka OK | 1:02:47 | +2:39 | 9:05 | korriger | |||
6. | Njål F. Vadla | Sandnes IL (Rogaland) | 1:02:52 | +2:44 | 9:06 | korriger | |||
7. | Audun Strandlie | Gjø-Vard OL | 1:03:31 | +3:23 | 9:12 | korriger | |||
8. | Jon Bjørgum | Kristiansand OK | 1:05:39 | +5:31 | 9:30 | korriger | |||
9. | Sindre Langaas | Nydalens SK | 1:06:45 | +6:37 | 9:40 | korriger | |||
10. | Jørgen Mårtensson | Modum OL | 1:08:09 | +8:01 | 9:52 | korriger | |||
11. | Nils Harald Staff | OL Toten-Troll | 1:08:54 | +8:46 | 9:59 | korriger | |||
12. | Bjørn Solbergseter | Austmarka IL | 1:08:59 | +8:51 | 9:59 | korriger | |||
13. | Sverre Ottesen | Varegg Fleridrett | 1:09:38 | +9:30 | 10:05 | korriger | |||
14. | Hallvard Fjær | Lillomarka OL | 1:11:16 | +11:08 | 10:19 | korriger | |||
15. | Bjørn Bakkevig | Heming Orientering | 1:12:23 | +12:15 | 10:29 | korriger | |||
16. | Terje Dengerud | Nydalens SK | 1:14:00 | +13:52 | 10:43 | korriger | |||
17. | Frode Robertsen | OL Tønsberg og omegn | 1:16:19 | +16:11 | 11:03 | korriger | |||
18. | Morten Aamodt | Sandnes IL (Rogaland) | 1:17:02 | +16:54 | 11:09 | korriger | |||
19. | Bo Engdahl | IL Koll | 1:18:28 | +18:20 | 11:22 | korriger | |||
20. | Eirik Tandrevold | Fossum IF | 1:19:55 | +19:47 | 11:34 | korriger | |||
21. | Knut Engen | Raumar Orientering | 1:20:00 | +19:52 | 11:35 | korriger | |||
22. | Onno Verberne | OL Toten-Troll | 1:20:36 | +20:28 | 11:40 | korriger | |||
23. | Rune Teigland | Østmarka OK | 1:20:39 | +20:31 | 11:41 | korriger | |||
24. | Bjørn Christensen | Østmarka OK | 1:21:34 | +21:26 | 11:49 | korriger | |||
25. | Martin Granly | Lillomarka OL | 1:21:46 | +21:38 | 11:51 | korriger | |||
26. | Jon Lahlum | IL GeoForm | 1:22:27 | +22:19 | 11:56 | korriger | |||
27. | Vidar Georg Ydse | OK Sør | 1:22:37 | +22:29 | 11:58 | korriger | |||
28. | Egil Wickstrand Iversen | Heming Orientering | 1:23:53 | +23:45 | 12:09 | korriger | |||
29. | Bjørn Victor Larsen | Kongsberg OL | 1:25:17 | +25:09 | 12:21 | korriger | |||
30. | Jarand Rystad | Heming Orientering | 1:26:05 | +25:57 | 12:28 | korriger | |||
31. | Jan-Ove Bråthen | OK Øst | 1:27:34 | +27:26 | 12:41 | korriger | |||
32. | Per Sandberg | Nydalens SK | 1:33:15 | +33:07 | 13:30 | korriger | |||
33. | Paul Hinsch | Kustein | 1:33:19 | +33:11 | 13:31 | korriger | |||
34. | Lars Peder Vaaje | Marnardal IL | 1:41:33 | +41:25 | 14:43 | korriger | |||
35. | Håvar Brevik | Østmarka OK | 1:41:45 | +41:37 | 14:44 | korriger | |||
36. | Per Stedje | Østmarka OK | 1:43:34 | +43:26 | 15:00 | korriger | |||
37. | Luis Mahou | COTA | 1:46:52 | +46:44 | 15:29 | korriger | |||
38. | Terje Schjølberg | Røros IL | 1:55:29 | +55:21 | 16:44 | korriger | |||
39. | Kristian Storsveen | Løten o-lag | 1:57:40 | +57:32 | 17:03 | korriger | |||
40. | Torgeir Brandal | Kongsberg OL | 2:45:58 | +1:45:50 | 24:03 | korriger | |||
DSQ | Erik Næss | Østmarka OK | 8:01 | korriger | 75 76 78 135 133 132 142 151 115 117 156 131 23... | ||||
DSQ | Bjørn Henning Grandal | IL Tyrving | 50:16 | korriger | 78 135 133 132 142 151 115 117 156 131 | ||||
DSQ | Petter Gullikstad | Røros IL | 1:29:41 | korriger | 117 156 131 | ||||
DSQ | Per Kaarby | Fossum IF | 1:31:11 | korriger | 151 115 117 156 | ||||
DSQ | Christian Nordahl Rolfsen | Heming Orientering | korriger | ||||||
DNS | Morten Andresen | OK Skeidi | korriger | ||||||
DNS | Mats Jönsson | Korsnäs IF OK | korriger | ||||||
Klasse: H 60- | |||||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter | Min/km | ||||
1. | Arild Kirkerød | Sarpsborg OL | 48:51 | +0:00 | 8:16 | korriger | |||
2. | Jon Kaarby | Nydalens SK | 52:52 | +4:01 | 8:57 | korriger | |||
3. | Per Kristian Ekeberg | IL Tyrving | 54:08 | +5:17 | 9:10 | korriger | |||
4. | Kjell Markset | IL Koll | 55:05 | +6:14 | 9:20 | korriger | |||
5. | Sören Jonsson | Nydalens SK | 57:04 | +8:13 | 9:40 | korriger | |||
6. | Morten Due | MÃ¥ren OK | 58:58 | +10:07 | 9:59 | korriger | |||
7. | Arve Glittum | OK Skeidi | 59:56 | +11:05 | 10:09 | korriger | |||
8. | Ingemar Jansson Haverstad | Lierbygda OL | 1:01:04 | +12:13 | 10:21 | korriger | |||
9. | Klavs Madsen | Nydalens SK | 1:01:12 | +12:21 | 10:22 | korriger | |||
10. | Jon Arvid Fossum | Asker Skiklubb | 1:02:26 | +13:35 | 10:34 | korriger | |||
11. | Morten DÃ¥snes | Ringerike OL | 1:03:01 | +14:10 | 10:40 | korriger | |||
12. | Ove Martinsen | Hauketo IF | 1:04:43 | +15:52 | 10:58 | korriger | |||
13. | Per Osen | Vestre Akers SK | 1:07:11 | +18:20 | 11:23 | korriger | |||
14. | Frode Løset | Ringerike OL | 1:07:16 | +18:25 | 11:24 | korriger | |||
15. | Leif S. Thingsrud | Østmarka OK | 1:08:36 | +19:45 | 11:37 | korriger | |||
16. | Sture Ottesen | Indre Østfold OK | 1:08:56 | +20:05 | 11:41 | korriger | |||
17. | Harald Hovi | Skien OK | 1:11:33 | +22:42 | 12:07 | korriger | |||
18. | Reidar Fossum | Asker Skiklubb | 1:11:58 | +23:07 | 12:11 | korriger | |||
19. | Rune Laurantsen | Skien OK | 1:12:12 | +23:21 | 12:14 | korriger | |||
20. | Bjørn Willadssen | Heming Orientering | 1:13:02 | +24:11 | 12:22 | korriger | |||
21. | Tor Strand | Raumar Orientering | 1:13:08 | +24:17 | 12:23 | korriger | |||
22. | Richard Zeiner-Gundersen | Fossum IF | 1:13:18 | +24:27 | 12:25 | korriger | |||
23. | Ulf Henriksson | Korsnäs IF OK | 1:13:47 | +24:56 | 12:30 | korriger | |||
24. | BÃ¥rd Natvig | Nittedal OL | 1:15:02 | +26:11 | 12:43 | korriger | |||
25. | Alf Pettersen | IL Tyrving | 1:19:05 | +30:14 | 13:24 | korriger | |||
26. | Tormod Øvergaard | Vestre Akers SK | 1:20:06 | +31:15 | 13:34 | korriger | |||
27. | Gisle Nordahl Due | MÃ¥ren OK | 1:24:34 | +35:43 | 14:20 | korriger | |||
28. | Stein Jarle Helgeland | Haugesund IL Orientering | 1:26:48 | +37:57 | 14:42 | korriger | |||
29. | John Hofoss | Hadeland OL | 1:28:44 | +39:53 | 15:02 | korriger | |||
30. | Anton Plaian | Asker Skiklubb | 1:29:18 | +40:27 | 15:08 | korriger | |||
31. | Roy Gjerding | OK Moss | 1:30:09 | +41:18 | 15:16 | korriger | |||
32. | Øyvind Gylver | Asker Skiklubb | 1:33:38 | +44:47 | 15:52 | korriger | |||
33. | Arne Kildal | Vestre Akers SK | 1:38:09 | +49:18 | 16:38 | korriger | |||
34. | Reidar Heivoll | Søgne og Songdalen OK | 1:38:52 | +50:01 | 16:45 | korriger | |||
35. | Jan Sveen | Raumar Orientering | 1:41:17 | +52:26 | 17:10 | korriger | |||
36. | Stig Hultgreen Karlsen | IL GeoForm | 1:45:33 | +56:42 | 17:53 | korriger | |||
37. | Odd Harald Nilsen | OL Tønsberg og omegn | 1:50:00 | +1:01:09 | 18:38 | korriger | |||
DNS | Egil Rundberget | Nydalens SK | korriger | ||||||
Klasse: H 65- | |||||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter | Min/km | ||||
1. | Bjørn Grinde | Oslostudentenes IK | 55:44 | +0:00 | 9:26 | korriger | |||
2. | Terje Wikstrøm | Ringsaker OK | 58:49 | +3:05 | 9:58 | korriger | |||
3. | Anders Stefan Vestlund | Ok KÃ¥re | 59:28 | +3:44 | 10:04 | korriger | |||
4. | Hans Huseby | Sarpsborg OL | 1:00:08 | +4:24 | 10:11 | korriger | |||
5. | Ola Brox | OL Toten-Troll | 1:00:16 | +4:32 | 10:12 | korriger | |||
6. | Per-Erik Østlie | Driv IL | 1:01:34 | +5:50 | 10:26 | korriger | |||
7. | Sveinung Rekaa | Notodden OL | 1:04:32 | +8:48 | 10:56 | korriger | |||
8. | Svein S Jacobsen | IL Tyrving | 1:04:55 | +9:11 | 11:00 | korriger | |||
9. | Johan Jungell | Korsnäs IF OK | 1:06:10 | +10:26 | 11:12 | korriger | |||
10. | Dag Moe | Kristiansand OK | 1:07:27 | +11:43 | 11:25 | korriger | |||
11. | Jon Gunnar Henriksen | Rudsbygd IL | 1:09:12 | +13:28 | 11:43 | korriger | |||
12. | Per Stenseth | Fredrikstad SK | 1:11:08 | +15:24 | 12:03 | korriger | |||
13. | Tor Sørevik | TIF Viking | 1:11:38 | +15:54 | 12:08 | korriger | |||
14. | Bent Galborgen | Indre Østfold OK | 1:13:39 | +17:55 | 12:28 | korriger | |||
15. | Knut Lillealtern | Freidig | 1:14:05 | +18:21 | 12:33 | korriger | |||
16. | Bjørn Arnfinn Paulsen | OK Moss | 1:14:07 | +18:23 | 12:33 | korriger | |||
17. | Are Eriksen | Oslostudentenes IK | 1:16:18 | +20:34 | 12:55 | korriger | |||
18. | Øivind Fadum | Sande Sportsklubb | 1:16:43 | +20:59 | 13:00 | korriger | |||
19. | Petter Næss | Oppsal Orientering | 1:18:50 | +23:06 | 13:21 | korriger | |||
20. | Peter Klaveness | MÃ¥ren OK | 1:19:57 | +24:13 | 13:33 | korriger | |||
21. | Nils-Petter Wiik | Driv IL | 1:22:10 | +26:26 | 13:55 | korriger | |||
22. | Per Chr. Hagen | Bø OL | 1:22:11 | +26:27 | 13:55 | korriger | |||
23. | Torbjørn Nørbech | Ringerike OL | 1:22:17 | +26:33 | 13:56 | korriger | |||
24. | Per Rekkedal | Bodø og Omegn IF Orientering | 1:22:25 | +26:41 | 13:58 | korriger | |||
25. | Kjell Lidholm | IFK Hedemora OK | 1:24:07 | +28:23 | 14:15 | korriger | |||
26. | Vidar Elvekrok | Eiker OL | 1:24:37 | +28:53 | 14:20 | korriger | |||
27. | Leif Magne Eggestad | Bodø og Omegn IF Orientering | 1:25:56 | +30:12 | 14:33 | korriger | |||
28. | Jean Dermine | Dauphiné Orientation | 1:27:40 | +31:56 | 14:51 | korriger | |||
29. | Atle Remme | Porsgrunn OL | 1:28:15 | +32:31 | 14:57 | korriger | |||
30. | Ove Gunnar Jacobsen | Stokke IL | 1:29:48 | +34:04 | 15:13 | korriger | |||
31. | Paul Skjaker | Hadeland OL | 1:32:31 | +36:47 | 15:40 | korriger | |||
32. | Elling Aakre | Andebu IL | 1:33:13 | +37:29 | 15:47 | korriger | |||
33. | Kjell Svanberg | Røyken OL | 1:34:07 | +38:23 | 15:57 | korriger | |||
34. | Øivind Berget | Sarpsborg OL | 1:36:16 | +40:32 | 16:18 | korriger | |||
35. | Øyvind Hoveid | Asker Skiklubb | 1:36:27 | +40:43 | 16:20 | korriger | |||
36. | Knut Haug | OL Vallset/Stange | 1:45:00 | +49:16 | 17:47 | korriger | |||
37. | Per Øhlckers | IL Tyrving | 1:50:30 | +54:46 | 18:43 | korriger | |||
38. | Jan Bøhle | OL Trollo | 1:56:10 | +1:00:26 | 19:41 | korriger | |||
39. | Anders Bjørkaas | Askvoll og Holmedal IL | 1:57:59 | +1:02:15 | 19:59 | korriger | |||
40. | Ã…smund Berthelsen | IL Tambarskjelvar | 2:33:47 | +1:38:03 | 26:03 | korriger | |||
DSQ | Martin Nauf | Hedrum OL | 1:37:06 | korriger | 131 | ||||
DNS | Morten Johannessen | Røyken OL | korriger | ||||||
DNS | Åge Mohus | Bodø og Omegn IF Orientering | korriger | ||||||
DNS | Harry Breiland | Ålgård Orientering | korriger | ||||||
DNS | Tom A. Karlsen | Fredrikstad SK | korriger | ||||||
DNS | Tor Trøan | Hadeland OL | korriger | ||||||
DNS | Sjur Gjestvang | OL Toten-Troll | korriger | ||||||
Klasse: H 70- | |||||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter | Min/km | ||||
1. | Kjell Winther | Oppsal Orientering | 49:01 | +0:00 | 10:12 | korriger | |||
2. | Eldar Børsum | Bækkelagets SK | 56:11 | +7:10 | 11:42 | korriger | |||
3. | Edvin Helle | Askvoll og Holmedal IL | 57:24 | +8:23 | 11:57 | korriger | |||
4. | Egil Eriksen | Grong IL | 57:51 | +8:50 | 12:03 | korriger | |||
5. | Paul Martin Berg | Rudsbygd IL | 58:28 | +9:27 | 12:10 | korriger | |||
6. | Steinar Skoglund | Fossum IF | 58:43 | +9:42 | 12:13 | korriger | |||
7. | Helge Fossheim | Hedrum OL | 58:55 | +9:54 | 12:16 | korriger | |||
8. | Hans Roar Bakken | Eiker OL | 59:38 | +10:37 | 12:25 | korriger | |||
9. | Per Reidulf Holm | OK Moss | 1:00:17 | +11:16 | 12:33 | korriger | |||
10. | Magnus Natås | Bergens TF | 1:00:52 | +11:51 | 12:40 | korriger | |||
11. | Kjell Einar Aadnevik | TIF Viking | 1:01:42 | +12:41 | 12:51 | korriger | |||
12. | Hasse Bergstrøm | IL Tyrving | 1:02:21 | +13:20 | 12:59 | korriger | |||
13. | Trygve Løland | Birkenes IL | 1:02:45 | +13:44 | 13:04 | korriger | |||
14. | Geir Arnesen | Bærums Skiklub | 1:03:42 | +14:41 | 13:16 | korriger | |||
15. | Roar Bjordal | Oppsal Orientering | 1:03:43 | +14:42 | 13:16 | korriger | |||
16. | Widar Taxth Løland | Hisøy OK | 1:04:04 | +15:03 | 13:20 | korriger | |||
17. | Øyvind Stene | Asker Skiklubb | 1:04:52 | +15:51 | 13:30 | korriger | |||
18. | Helge Revhaug | Ringerike OL | 1:04:53 | +15:52 | 13:31 | korriger | |||
19. | Gunnar Dag Tørå | IK Grane Arendal Orientering | 1:05:17 | +16:16 | 13:36 | korriger | |||
20. | Kjell Stenstadvold | IL Tyrving | 1:06:06 | +17:05 | 13:46 | korriger | |||
21. | Runar Kittilsen | Stokke IL | 1:07:13 | +18:12 | 14:00 | korriger | |||
22. | Trond Feiring | Hamar OK | 1:07:18 | +18:17 | 14:01 | korriger | |||
23. | Ragnar Hillestad | Lardal OL | 1:08:03 | +19:02 | 14:10 | korriger | |||
24. | Tore Aaberg | Indre Østfold OK | 1:09:35 | +20:34 | 14:29 | korriger | |||
25. | Kurt Grønli | Førde IL | 1:10:23 | +21:22 | 14:39 | korriger | |||
26. | Helge Lye | IL Tyrving | 1:10:48 | +21:47 | 14:45 | korriger | |||
27. | Jan Harald Helmich Pedersen | TIF Viking | 1:12:22 | +23:21 | 15:04 | korriger | |||
28. | Hans Stordal | OL Tønsberg og omegn | 1:14:28 | +25:27 | 15:30 | korriger | |||
29. | Finn-Morten Ã…rstad | Stavanger Orienteringsklubb | 1:15:11 | +26:10 | 15:39 | korriger | |||
30. | Terje Malm | Hamar OK | 1:15:21 | +26:20 | 15:41 | korriger | |||
31. | Nils Olav Vennevik | Freidig | 1:16:05 | +27:04 | 15:51 | korriger | |||
32. | Torodd Os | Førde IL | 1:16:06 | +27:05 | 15:51 | korriger | |||
33. | Lars Martin Gjein | Stokke IL | 1:17:41 | +28:40 | 16:11 | korriger | |||
34. | Christer Hellström | Stora Tuna OK | 1:19:43 | +30:42 | 16:36 | korriger | |||
35. | Knut Lindløv | OK Moss | 1:20:39 | +31:38 | 16:48 | korriger | |||
36. | Thor Palmgren | Halden SK | 1:21:12 | +32:11 | 16:55 | korriger | |||
37. | Rolf Gjølberg | Larvik OK | 1:21:13 | +32:12 | 16:55 | korriger | |||
38. | Per Oscar Saugestad | OK Moss | 1:24:15 | +35:14 | 17:33 | korriger | |||
39. | Jørn Torgersen | TIF Viking | 1:24:40 | +35:39 | 17:38 | korriger | |||
40. | Alf Johan Hjelmtvedt | Eiker OL | 1:27:08 | +38:07 | 18:09 | korriger | |||
41. | Arne Kristensen | Stokke IL | 1:28:03 | +39:02 | 18:20 | korriger | |||
42. | Atle Alvheim | Fana IL | 1:30:19 | +41:18 | 18:48 | korriger | |||
43. | Bjørn Helge Ceeberg | Hedrum OL | 1:32:35 | +43:34 | 19:17 | korriger | |||
44. | Tore Vaaje | Asker Skiklubb | 1:35:25 | +46:24 | 19:52 | korriger | |||
45. | Øystein Skappel | Lillehammer OK | 1:39:39 | +50:38 | 20:45 | korriger | |||
46. | Thorolf Trolsrud | Botne SK | 1:41:43 | +52:42 | 21:11 | korriger | |||
47. | Einar Dreng | Larvik OK | 1:43:05 | +54:04 | 21:28 | korriger | |||
48. | Arne Lande | Bø OL | 2:16:47 | +1:27:46 | 28:29 | korriger | |||
DSQ | Leif Bokerød | Idd Sportsklubb | 54:58 | korriger | 131 | ||||
DSQ | Jørn Bue Olsen | Asker Skiklubb | 57:29 | korriger | 77 132 143 153 118 102 156 131 | ||||
DSQ | Trond Wettergreen | Driv IL | 1:04:34 | korriger | 132 143 153 118 102 156 131 | ||||
DSQ | Gunnar Mosevoll | Skien OK | 1:10:07 | korriger | 118 102 156 131 239 | ||||
DSQ | Jacques Flament | ASUB Brussels | 1:56:05 | korriger | 132 143 153 118 102 156 131 | ||||
DNS | Geir Husdal | TIF Viking | korriger | ||||||
DNS | Erik Johan Grorud | Haslum IL | korriger | ||||||
Klasse: H 75- | |||||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter | Min/km | ||||
1. | Harald Lundhaug | OK Moss | 51:20 | +0:00 | 13:09 | korriger | |||
2. | Leidulv Vinje | Nidarøst OK | 52:22 | +1:02 | 13:25 | korriger | |||
3. | Tore Langaard | Oppsal Orientering | 52:51 | +1:31 | 13:33 | korriger | |||
4. | Olav Høiås | Vang OL | 58:24 | +7:04 | 14:58 | korriger | |||
5. | Gunnar Østerbø | Freidig | 59:05 | +7:45 | 15:08 | korriger | |||
6. | Erling Pedersen | IL Siso | 59:23 | +8:03 | 15:13 | korriger | |||
7. | Per Bjørkhaug | TIF Viking | 1:02:16 | +10:56 | 15:57 | korriger | |||
8. | Per Haugland | Ã…rstad IL | 1:04:48 | +13:28 | 16:36 | korriger | |||
9. | Anders Taraldrud | Indre Østfold OK | 1:09:21 | +18:01 | 17:46 | korriger | |||
10. | Helge Bjaaland | Heming Orientering | 1:10:47 | +19:27 | 18:08 | korriger | |||
11. | Egil Nestande | Førde IL | 1:11:13 | +19:53 | 18:15 | korriger | |||
12. | Magnus Landstad | Freidig | 1:13:16 | +21:56 | 18:47 | korriger | |||
13. | Klaus Engen | Eidskog OL | 1:13:27 | +22:07 | 18:50 | korriger | |||
14. | Tormod Dahlen | Ringerike OL | 1:13:40 | +22:20 | 18:53 | korriger | |||
15. | Elling Frøvoll | Sturla, IF | 1:21:48 | +30:28 | 20:58 | korriger | |||
16. | Trygve Fosse | Gimle IF | 1:22:20 | +31:00 | 21:06 | korriger | |||
17. | Magne Klovning | Porsgrunn OL | 1:23:26 | +32:06 | 21:23 | korriger | |||
18. | Magnar Øvreås | Botne SK | 1:28:25 | +37:05 | 22:40 | korriger | |||
19. | Henry Sundsetvik | OL Trollelg | 1:31:02 | +39:42 | 23:20 | korriger | |||
20. | Carl B. Bjørseth | Bodø og Omegn IF Orientering | 1:32:09 | +40:49 | 23:37 | korriger | |||
21. | KÃ¥re Knudsen | IL GeoForm | 1:32:41 | +41:21 | 23:45 | korriger | |||
22. | Ronald Bjerva | Drangedal OL | 1:41:26 | +50:06 | 26:00 | korriger | |||
23. | Per Vold | Fana IL | 1:46:55 | +55:35 | 27:24 | korriger | |||
24. | Bjørn Gunnerød | Asker Skiklubb | 1:53:43 | +1:02:23 | 29:09 | korriger | |||
25. | Knut Kristen Hangeraas | IL GeoForm | 2:07:36 | +1:16:16 | 32:43 | korriger | |||
DSQ | Jon C. Fougner | Heming Orientering | 31:51 | korriger | 151 114 117 102 156 131 239 | ||||
DSQ | Per Løvaas | OL Trollelg | 1:03:29 | korriger | 155 146 145 151 114 117 102 156 131 | ||||
DSQ | Arne Øfsthus | Asker Skiklubb | 1:04:06 | korriger | 155 146 145 151 114 117 102 156 | ||||
DSQ | Jon Vegard Lunde | Lillehammer OK | 1:12:33 | korriger | 146 145 151 114 117 102 156 | ||||
DSQ | Bjørn W. Ludvigsen | Sturla, IF | 1:23:07 | korriger | 155 117 102 156 131 | ||||
DNS | Ole Kristoffer Throndsen | Kongsberg OL | korriger | ||||||
Klasse: H 80- | |||||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter | Min/km | ||||
1. | Jon Tyldum | Rudsbygd IL | 50:10 | +0:00 | 13:33 | korriger | |||
2. | Arne Sæterhaug | Byåsen IL | 56:37 | +6:27 | 15:18 | korriger | |||
3. | Svein Solerød | OL Toten-Troll | 56:38 | +6:28 | 15:18 | korriger | |||
4. | Tormod Høimyr | Sturla, IF | 59:39 | +9:29 | 16:07 | korriger | |||
5. | Oddvar Gjelstad | Sandefjord OK | 1:02:45 | +12:35 | 16:57 | korriger | |||
6. | Edvin Berg | Bodø og Omegn IF Orientering | 1:03:57 | +13:47 | 17:17 | korriger | |||
7. | Axel Ingvaldsen | TIF Viking | 1:04:23 | +14:13 | 17:24 | korriger | |||
8. | Bjørn Egner | Heming Orientering | 1:06:34 | +16:24 | 17:59 | korriger | |||
9. | Olav Totland | Fana IL | 1:15:29 | +25:19 | 20:24 | korriger | |||
10. | Svein F. Kvalheim | Ã…rstad IL | 1:18:02 | +27:52 | 21:05 | korriger | |||
11. | Tore S. Rasmussen | TIF Viking | 1:21:54 | +31:44 | 22:08 | korriger | |||
12. | Stein Koren | OK Moss | 1:23:38 | +33:28 | 22:36 | korriger | |||
13. | Svein Haukaas | Ã…rstad IL | 1:32:19 | +42:09 | 24:57 | korriger | |||
14. | Tor Drage | Haugerud IF | 1:39:45 | +49:35 | 26:57 | korriger | |||
15. | Magnar Reppesgård | Hedrum OL | 1:40:01 | +49:51 | 27:01 | korriger | |||
16. | Arne Strandlie | Gjø-Vard OL | 1:41:24 | +51:14 | 27:24 | korriger | |||
17. | Otto Grahl-Nielsen | Bergens TF | 1:41:36 | +51:26 | 27:27 | korriger | |||
18. | Einar Jørundland | OK Sør | 1:43:07 | +52:57 | 27:52 | korriger | |||
19. | Lars Mauritzsen | Varanger Orienteringslag | 1:48:28 | +58:18 | 29:18 | korriger | |||
20. | Egil Rygh | OL Tønsberg og omegn | 2:10:15 | +1:20:05 | 35:12 | korriger | |||
DSQ | Odd Kletteli | Bækkelagets SK | 7:22 | korriger | 146 145 151 114 120 102 156 131 239 | ||||
DSQ | Rolf Arvid Leijon Pedersen | Alta OL | 41:00 | korriger | 145 151 114 120 102 156 131 239 | ||||
DSQ | Sveinung Fristad | Askvoll og Holmedal IL | 48:38 | korriger | 151 114 120 102 | ||||
Klasse: H 85- | |||||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter | Min/km | ||||
1. | Hans Larsen | Raumar Orientering | 56:42 | +0:00 | 19:33 | korriger | |||
2. | Dagfinn Føllesdal | Oslostudentenes IK | 58:19 | +1:37 | 20:06 | korriger | |||
Klasse: N-Ã¥pen | |||||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter | Min/km | ||||
Ivar Helgerud | Halden SK | 53:09 | 29:31 | korriger | |||||
Erik Olaisen Brekke | Ã…s-NMBU Orientering | 54:28 | 30:15 | korriger | |||||
Viljar Kaas | Bækkelagets SK | 1:07:45 | 37:38 | korriger | |||||
Troy Stokseth | Halden SK | 55:04 | 30:35 | korriger | |||||
Ronja Marston | Hemsedal IL | 33:57 | 18:51 | korriger | |||||
Signe Lindstad Isum | Noteam | 0:00 | korriger | ||||||
Solveig Wiik | Driv IL | 46:57 | 26:05 | korriger | |||||
Dina Elfrida Wiik | Driv IL | 47:00 | 26:06 | korriger | |||||
Kinga Banfi | Ã…s-NMBU Orientering | 35:16 | 19:35 | korriger | |||||
Ole Jakob Trøan | Nittedal OL | 29:54 | 16:36 | korriger | |||||
Vilma Danevad | Fredrikstad SK | 29:20 | 16:17 | korriger | |||||
DSQ | Mads Jevanord | Fossum IF | 23:10 | korriger | 131 | ||||
DSQ | Dalma Banfi | Ã…s-NMBU Orientering | 58:43 | korriger | 111 112 113 123 125 131 | ||||
DNS | Tina Bjørnstad | Raumar Orientering | korriger | ||||||
DNS | Maren Emine Glomsrud | Indre Østfold OK | korriger | ||||||
DNS | Elias Molund | IL Tyrving | korriger | ||||||
Klasse: C-Ã¥pen | |||||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter | Min/km | ||||
1. | Jenny Danevad | Fredrikstad SK | 28:07 | +0:00 | 7:35 | korriger | |||
2. | Matthew Ng | Oslostudentenes IK | 31:41 | +3:34 | 8:33 | korriger | |||
3. | Kari Klynderud Sundfør | Lillehammer OK | 34:00 | +5:53 | 9:11 | korriger | |||
4. | Tone Sølie Lysnes | Hedrum OL | 35:42 | +7:35 | 9:38 | korriger | |||
5. | Emma Aune Jakobsen | Ok Moss | 37:13 | +9:06 | 10:03 | korriger | |||
6. | Elena Chernenko | Ok Akfa | 38:23 | +10:16 | 10:22 | korriger | |||
7. | Kjetil Jacobsen | Hamar OK | 39:03 | +10:56 | 10:33 | korriger | |||
8. | Synne Schei Danevad | Ã…s-NMBU Orientering | 43:00 | +14:53 | 11:37 | korriger | |||
9. | Elisabeth Aune Jakobsen | Ok Moss | 47:37 | +19:30 | 12:52 | korriger | |||
10. | Oddbjørg Moe | Kristiansand OK | 48:29 | +20:22 | 13:06 | korriger | |||
11. | Sofie Holm Nedrebø | Ok Moss | 1:01:23 | +33:16 | 16:35 | korriger | |||
12. | Ingunn GÃ¥sodden | Skien OK | 1:12:20 | +44:13 | 19:32 | korriger | |||
DNS | Magnus Molund | IL Tyrving | korriger | ||||||
DNS | Ole Marius Glomsrud | Indre Østfold OK | korriger | ||||||
DNS | Tove Tesdal | Indre Østfold OK | korriger | ||||||
Klasse: A-lang | |||||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter | Min/km | ||||
1. | Anna Ulvensøen | NTNUI | 1:10:39 | +0:00 | 8:49 | korriger | |||
2. | Sverre Waaler Kaas | Nydalens SK | 1:11:49 | +1:10 | 8:58 | korriger | |||
3. | Marion Huber | Nydalens SK | 1:20:02 | +9:23 | 10:00 | korriger | |||
4. | Øystein Garsrud Tvedt | Stavanger Orienteringsklubb | 1:29:56 | +19:17 | 11:14 | korriger | |||
5. | Tore Myhrvold | Fossum IF | 1:30:26 | +19:47 | 11:18 | korriger | |||
6. | Morten Tangen | OK Moss | 1:33:09 | +22:30 | 11:38 | korriger | |||
7. | Amund Garsrud Tvedt | Stavanger Orienteringsklubb | 1:38:23 | +27:44 | 12:17 | korriger | |||
8. | Brian Poon | Noteam | 1:41:41 | +31:02 | 12:42 | korriger | |||
9. | Vendula Sramkova | Hemsedal IL | 1:47:44 | +37:05 | 13:28 | korriger | |||
10. | Ingvild Paulsen Vie | Haugesund IL Orientering | 1:55:29 | +44:50 | 14:26 | korriger | |||
11. | Charmaine Fung | Noteam | 2:23:42 | +1:13:03 | 17:57 | korriger | |||
DSQ | Magne Omestad | Nydalens SK | 1:08:05 | korriger | 159 | ||||
DSQ | Sofie Skyttersæter Iversen | Heming Orientering | 1:09:58 | korriger | 135 80 132 143 146 114 115 117 103 156 131 | ||||
DSQ | Raphael Neto | Noteam | 2:17:02 | korriger | 114 115 117 103 156 131 239 | ||||
DNS | Jostein Tandberg | Nydalens SK | korriger | ||||||
Klasse: A-mellom | |||||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter | Min/km | ||||
1. | Endre Stokseth | Nydalens SK | 37:30 | +0:00 | 9:08 | korriger | |||
2. | Torgeir Snilsberg | OK Moss | 40:55 | +3:25 | 9:58 | korriger | |||
3. | Lene Moe Blom | Nydalens SK | 41:14 | +3:44 | 10:03 | korriger | |||
4. | Sondre Ladim | OK Moss | 41:58 | +4:28 | 10:14 | korriger | |||
5. | Karin Danevad | Fredrikstad SK | 43:00 | +5:30 | 10:29 | korriger | |||
6. | Arne Torgersen | Bækkelagets SK | 46:53 | +9:23 | 11:26 | korriger | |||
7. | Elisabeth Romcke | Noteam | 49:03 | +11:33 | 11:57 | korriger | |||
8. | Arne Håkon Jørgensen | Sandefjord OK | 49:51 | +12:21 | 12:09 | korriger | |||
9. | Per Arne Røstadsand | Nydalens SK | 50:27 | +12:57 | 12:18 | korriger | |||
10. | Hans Jevanord | Fossum IF | 52:35 | +15:05 | 12:49 | korriger | |||
11. | Tor Ivar Christiansen | OL Tønsberg og omegn | 54:05 | +16:35 | 13:11 | korriger | |||
12. | Malin Eijsink | Nydalens SK | 59:01 | +21:31 | 14:23 | korriger | |||
13. | Tonje Holm | OK Moss | 59:37 | +22:07 | 14:32 | korriger | |||
14. | Henrik Julian Fontes Aarbu | Varteig OL | 1:00:59 | +23:29 | 14:52 | korriger | |||
15. | Sigrid Bjørgen | Hamar OK | 1:01:44 | +24:14 | 15:03 | korriger | |||
16. | Roger Mostue | Oppsal Orientering | 1:03:44 | +26:14 | 15:32 | korriger | |||
17. | Anna-Karin Strømstedt | HJS Vansbro OK | 1:11:33 | +34:03 | 17:27 | korriger | |||
18. | Ida Natås | Nydalens SK | 1:16:54 | +39:24 | 18:45 | korriger | |||
19. | Lukas Jones Arnesen | Heming Orientering | 1:21:33 | +44:03 | 19:53 | korriger | |||
20. | Inger Johanne Eikeland | Nydalens SK | 1:23:35 | +46:05 | 20:23 | korriger | |||
21. | Lone Bartnik | IK Grane Arendal Orientering | 1:30:36 | +53:06 | 22:05 | korriger | |||
22. | Jan Olav Ormberg | Fana IL | 1:32:17 | +54:47 | 22:30 | korriger | |||
23. | Ole Johannes Nedrebø | Ok Moss | 1:39:55 | +1:02:25 | 24:22 | korriger | |||
24. | Stein Ødegård | OL Tønsberg og omegn | 1:44:38 | +1:07:08 | 25:31 | korriger | |||
25. | Kristine Roskifte | OK Moss | 1:55:12 | +1:17:42 | 28:05 | korriger | |||
26. | Unn Ellefsen | IL Tyrving | 1:56:04 | +1:18:34 | 28:18 | korriger | |||
DSQ | Gunvor Høydal | Fossum IF | 40:33 | korriger | 108 145 151 115 | ||||
DSQ | Christopher Ladim | OK Moss | 42:26 | korriger | 151 115 | ||||
DSQ | Harald Aulie | IL Koll | 48:21 | korriger | 146 145 151 115 117 103 156 131 | ||||
DSQ | Stine Austad | Raumar Orientering | 1:11:48 | korriger | 151 115 117 103 156 | ||||
DSQ | Maria Torgersen | Bækkelagets SK | 1:17:03 | korriger | 117 | ||||
DSQ | Susan Bøbel | IL Imås | 1:23:21 | korriger | 115 117 103 156 131 | ||||
Klasse: A-RETRO-L | |||||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter | Min/km | ||||
1. | Vegard Blomseth Johnsen | NTNUI | 1:11:49 | +0:00 | 7:10 | korriger | |||
2. | Hans Trøan | Nittedal OL | 1:19:14 | +7:25 | 7:55 | korriger | |||
3. | Nils Tveite | Ã…s-NMBU Orientering | 1:24:10 | +12:21 | 8:25 | korriger | |||
4. | Are Kristiansen | IL Tyrving | 1:29:28 | +17:39 | 8:56 | korriger | |||
5. | Thor Mella | Oppsal Orientering | 1:33:49 | +22:00 | 9:22 | korriger | |||
6. | Sindre Nordhagen | Oppsal Orientering | 1:51:17 | +39:28 | 11:07 | korriger | |||
Klasse: A-RETRO-K | |||||||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter | Min/km | ||||
1. | Kaja Winsnes Nordhagen | Ã…s-NMBU Orientering | 51:58 | +0:00 | 10:36 | korriger | |||
2. | Stein Blomseth | Lillomarka OL | 52:28 | +0:30 | 10:42 | korriger | |||
3. | Andreas Huber | Hamar OK | 58:35 | +6:37 | 11:57 | korriger | |||
4. | Eirik Nordhagen | Ã…s-NMBU Orientering | 1:04:29 | +12:31 | 13:09 | korriger | |||
5. | Bjørn Bendiktsen | Konnerud IL | 1:15:32 | +23:34 | 15:24 | korriger | |||
6. | Per Anders Engebakken | Ã…s-NMBU Orientering | 1:21:24 | +29:26 | 16:36 | korriger | |||
7. | Linda Gammelsæter | Kolbotn og Skimt OL | 1:36:34 | +44:36 | 19:42 | korriger | |||
8. | Halvor Wøien | Asker Skiklubb | 1:41:50 | +49:52 | 20:46 | korriger | |||
9. | Linn Mei Waaler | MÃ¥ren OK | 2:00:06 | +1:08:08 | 24:30 | korriger | |||
DSQ | Per Olaf Klemsdal | Varteig OL | 1:27:54 | korriger | 140 141 151 116 124 156 | ||||
DSQ | Espen Delp | MÃ¥ren OK | 1:30:50 | korriger | 140 151 116 124 | ||||
DSQ | Arne Dybdahl | Lillomarka OL | 1:32:12 | korriger | 107 140 | ||||
DSQ | Ingunn Berget | Ã…s-NMBU Orientering | 1:39:17 | korriger | 107 140 141 151 116 124 156 |
Sist oppdatert: | 16 september 2018, 09:50:37 |
Arrangør: | |
Antall deltagere: | 570 |
Antall startet: | 530 |